טוראי מיטלמן עצמון ז"ל

מ.א 2010433
בן  19  בנופלו

בן  קטי ויצחק
נולד ב: לב ים באוניית "עצמאות"
בתאריך: כ"ג בכסלו תש"ט  25/12/1948
התגייס ב: 6/11/1966
שרת ב: מכמ"ת "הרעם"

נפל ב: כ"ז באייר תשכ"ז 6/6/1967

בקרב במלחמת ששת הימים בחולתה באיזור הגליל
מקום קבורתו:  ירושלים- הר הרצל איזור:  ב'
חלקה: 11  שורה: 24  קבר: 10 


אנדרטה לזכרו

אנדרטה לזכרו

אנדרטה לזכרו

עצמון מיטלמן, בן יצחק וקטי, נולד ביום כ"ג בכסלו תש"ט (25.12.1948) בלב ים באוניה "עצמאות". את לימודיו היסודיים סיים בפרדס-חנה בבית-הספר "מרחבים" ולאחר מכן למד בבית-הספר "אורט" שבנתניה, שנה אחת ב"עמל" שברמלה ולבסוף למד שנתיים במכללה הישראלית ברחובות וקיבל תעודת בגרות. היה מדריך ב"צופים". גויס לצה"ל בנובמבר 1966 ולאחר תקופת הטירונות עבר כמה קורסים בהצטיינות ושירת בחטיבת "גולני". לפני פרוץ מלחמת ששת הימים עבד כשרטט בתיאום עם קצין יחידתו. הוא היה אחראי לשמירה ואף כי עבד קשה בחר לו תמיד את שעות-השמירה הקשות ביותר. בעיצומו של שירותו הסדיר פרצה מלחמת ששת הימים וביום השני לקרבותיה, הוא כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967), כשהאויב הסורי התחיל בהפגזה ארטילרית, נפל בפרדס חורי ברמת הגולן. עצמון נמצא אז, לפי מכתבו של מפקד יחידתו, עם חבריו בעמדה ליד חולתה, וכשניתנה הפקודה לפתוח באש על מוצבי האויב רץ לעזור לחבריו בהבאת נשק ותוך כדי כך פגע בו כדור-המוות. הובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי בנהריה ולאחר זמן הועבר למנוחת-עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים. המפקד מציין אותו כ"חייל ממושמע ומסודר למופת, חייכני ובת-צחוק תמיד נסוכה על פניו. מוכן היה לעזור לחבריו". יצוין כי זכור הוא לכל אלה אשר ידעוהו כדואג לכל חבריו - ובייחוד לחולים ולפצועים שבהם, בבקרו אותם בבתי-חולים בבואו לחופשה קצרה.
נכתב ע"י איתן אבירן (אבר... בתאריך 08/05/2019 בשעה 09:04:08

אני זוכר את בן דודי עצמון - כגבר שרמנטי, גבוה מלא קסם וחיים. בהיותי ילד בבית אימי הגיע עצמון לביקור במפתיע במדים - כאשר שכנע את משאית החיילים לעצור לדקה ליד ביתנו. הוא נכנס מקרין שימחה ואושר מלא אנרגיה שתה קפה לרגע העניק לנו חיבוק ומיד יצא להמשיך את דרכו. אדם בעל קסם רב שנגדעו חיו. יהי זכרו ברוך


נכתב ע"י יעקב פסטר בתאריך 01/05/2017 בשעה 11:50:01

שרתתי עם עצמון בסוללה ג של גדוד 334. היינו רק חצי שנה בצבא, פשוט ילדים שפתאום נפלו לתוך מלחמה. שכבנו בשוחות כשנפלו עלינו פגזים. ואז נודע לי על נפילתו של עצמון. יד הגורל... בלתי נתפס... יהי זכרו ברוך לעד.


זכרון אישי

השאירו זכרון אישי למיטלמן עצמון ז"ל