זגורסקי אלכסנדר (אלקס) ז"ל

רב"ט אלכסנדר (אלקס) זגורסקי ז"ל
מ.א. 2186022
בן 21 בנופלו


Horizontal Tabs

פרטים אישיים

בן שיינה ויוסף
נולד ברוסיה
בט"ו באייר תשי"ד 18/5/1954
עלה לארץ ב1971
מקום מגוריו: באר שבע
התגייס ביולי 1973
שרת בגדוד 411
נפל בד' באייר תשל"ה 15/4/1975
בעת מילוי תפקידו
ברמת הגולן
מקום קבורתו: באר שבע
חלקה: 3 שורה: 5 קבר: 5
הניח אחריו הורים ואחות
קורות חיים

זגורסקי אלכסנדר (אלכס), בן יוסף ושיינה, נולד ביום ט"ו באייר תשי"ד (18.5.1954) ברוסיה. עלה ארצה עם משפחתו בשנת 1971. למד בבית-הספר היסודי שבעיר הולדתו. אחרי-כן התחיל את לימודיו בבית-הספר התיכון שם. ועם עלייתו לישראל נתקבל ללימודים באולפן של בית-הספר התיכון המקיף ג' שבבאר שבע. כעבור שנה התחיל את לימודיו במכינה של בית-הספר להנדסאים שבבאר-שבע. באותו פרק-זמן עבד אלכסנדר לפרקים בעבודות בניין כדי לכלכל את עצמו ולסייע למשפחתו.
אלכסנדר גויס לצה"ל ביולי 1973 והוצב לחיל-התותחנים. לאחר שסיים השתלמות בשפה העברית, נשלח לטירונות וסיים אותה בהצלחה רבה. עם תום הטירונות הוצב בגדוד של חיל-התותחנים בתפקיד של תותחן. מספר מפקד-היחידה: "אלכס הגיע לגדוד עם הקמתו, כחייל חדש וכעולה חדש. הוא עבר את כל שלבי הקידום - מחייל ועד למפקד צוות תומ"ת. במסגרת זו לקח חלק פעיל במלחמת ההתשה שהתנהלה במובלעת הסורית. אלכס היה חייל טוב וחבר מצוין. הוא השתלב היטיב בחיי החברה ביחידה, תוך שהוא משפר את ידיעותיו בעברית, והיה מקובל על כולם - על חבריו ועל מפקדיו. הכול העריכוהו לא רק כמפקד אלא גם כאדם וכחבר".
ביום ד' באייר תשל"ה (15.4.1975) נפל אלכסנדר בעת מילוי תפקידו ברמת הגולן. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבבאר-שבע. השאיר אחריו הורים ואחות.

תמונות
דברים לזכרו