מפקד חדש לחטיבת האש 282

"חזרתי הביתה לחטיבה אליה התגייסתי ובה ביצעתי את תפקידי הפיקוד הראשונים זאת, לאחר מספר שנות גלות בהם פיקדתי על מסגרות שונות בחיל התותחנים. למדתי רבות במסע זה וכעת אני מרגיש מוכן לאתגר", כך אמר אל"מ יאיר נתנס בטקס חילופי המפקדים

מאת מערכת תמיד תותחן

צילום: דו"צ

מפקד "חטיבת האש", אל"מ יאיר נתנס, נכנס לתפקידו ביום שלישי, 28 במאי 2019. אל"מ נתנס מחליף בתפקידו את אל"מ נרי הורוביץ אשר כיהן בתפקיד זה בשלוש השנים האחרונות.

טקס החילופים נערך באתר ההנצחה של חיל התותחנים "בית התותחן" בזכרון יעקב, במעמד מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם, מפקד עוצבת "געש" תא"ל אבי גיל, קצין התותחנים הראשי תא"ל אבירם סלע, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

"האגד, שהפך לחטיבה, נושא על כתפיו מורשת עשירה וארוכת שנים. לוחמיו נשאו ונושאים גם היום בנטל הלחימה, בחוד החנית של היחידות הלוחמות בצה"ל", אמר מפקד עוצבת "געש", תא"ל אבי גיל. "לפני חודשים מספר, הייתם שותפים ליום הקרב ברמת הגולן ואף לפני שלושה שבועות, החלפנו את טקס המצטיינים בבית התותחן בשטחי היערכות סביב רצועת עזה. כאז גם היום, מצאתי מפקדת חטיבה ויחידות מקצועיות נחושות ונכונות לבצע כל משימה ולנצח, כל זאת בהובלה ומנהיגות בטוחה".

"זכיתי להוביל את חטיבת האש 282 בתקופה ייחודית, מעניינת ומאתגרת. תקופה של תהליכי בניין כוח, התפתחות והתקדמות בעולם האש ובעולם התמרון היבשתי", סיכם מפקד חטיבת האש היוצא, אל"מ נרי הורוביץ. "ראיתי את האחריות שלנו כאנשי אש על התמרון ואת החיבור המתבקש בין השניים - בשגרה ובחירום. טבענו את המונח "מתאמנים ביחד – נלחמים ביחד" והצלחנו באמצעותו להביא לרמת מוכנות וכשירות גבוהה של החטיבה ויחידותיה. דקות לפני העברת הפיקוד אני יכול להגיד בלב שלם ובאחריות גדולה שהחטיבה מוכנה, על כלל יכולותיה, לכל תרחיש ולכל איום".

"ייחודיות החטיבה – חטיבת אש גדולה, עוצמתית, הראשונה בצה"ל, עם יכולות אש ואיסוף מגוונות ואיכותיות, אחראית על מוכנות לזירות השונות. אבל ה"אש פקטור" האמיתי שלה טמון באנשיה – בחטיבה לוחמים ולוחמות, מפקדים ומפקדות מהמעלה הראשונה. טובי הבנים והבנות אשר בחרו בשירות הקרבי כדי למלא את חובתם האזרחית. בשלוש השנים האחרונות ראיתי את אנשי החטיבה מובילים פעילות מבצעית, מתאמנים ומתכוננים, כשמול עיניהם נמצאים הערכים שמלווים את מדינת ישראל בשבעים ואחת שנותיה – שליחות, רעות ואחריות עמוקה על בטחונה של המדינה".

"חזרתי הביתה לחטיבה אליה התגייסתי ובה ביצעתי את תפקידי הפיקוד הראשונים, זאת לאחר מספר שנות גלות בהם פיקדתי על מסגרות שונות בחיל התותחנים. למדתי רבות במסע זה וכעת אני מרגיש מוכן לאתגר", הבהיר מפקד חטיבת האש הנכנס, אל"מ יאיר נתנס. "אתגר משותף לכולנו מרגע זה. מאורעות החודשים האחרונים מצווים עלינו להתכונן. מוכנות של האנשים אמצעי לחימה, של הפקודות והממשקים, חיבור מנצח בין אש, מודיעין ותמרון רב ממדי.

"אני מאמין כי מסגרת החותרת למצוינות לא רק כיעד אלא כערך תרבותי מכונן, זוכה במשרתים בסדיר ובמילואים בעלי רמה גבוהה של מוטיבציה, אכפתיות, איכות עשייה, הזדהות עם המסגרת בה הם משרתים ונכונות להילחם. ובנוסף אני רואה בחטיבה זו משפחה. לכן אני חש בטוח בעבודתנו המשותפת שתעשה מתוך מחויבות אמיצה וערבות הדדית".

 

פרסום ראשון: אתר צה"ל (קרדיט תמונה: דו"צ)